Sağlık - Bilim Akademileri Anaokulu Küçükyalı / Maltepe

Sağlık

Sağlık

Öğrencilerin fiziksel ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi okul tarafından izlenmektedir.
Okulumuza kayıt yaptıracak tüm çocuklar aşı kartının fotokopisini müdüriyete bildirir ve okula başlamasında bir sakınca olmadığına dair bir yazı getirir.

Velilerimizin hastalık durumlarında öğrencileri antibiyotik kullanımının en erken 5. günü bitiminde ve öğrenci tam anlamıyla iyileştikten sonra okula gönderilmeleri tüm çocuklarımızın hastalıklardan korunmasını sağlayacaktır. Bu konuda hassasiyetinizi önemle rica ediyoruz.

Hastalık nedeni ile okula devam edemeyen çocuklarımız, okula devam edecekleri zaman ve okula ilaç getirilecekse yine kendi doktorlarından geçirilen hastalığın bulaşıcı etkisinin kalmadığına ve ilaçlarına okulunda devam edebileceğine dair bir rapor getirmesi gerekmektedir.

Çocuklarımızın gün içerisinde hissedilen veya ortaya çıkarılan rahatsızlıkları hemen velilerimize bildirilir ve başka çocuklarımıza hastalık bulaştırma ihtimaline karşı öğretmenlerimiz denetiminde okuldan ayrılana kadar istirahat ettirilir.

Herhangi bir müdahale gerektiren durumda, çocuklar ancak ailesinin haberi ve onayı ile gerekli sağlık kuruluşuna götürülür.

Okulda müdahale gerektiren durumlarda ise, bu müdahale ilk yardım sertifikalı öğretmenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Hastalık durumlarında okul yönetimi öğrencilerin velilerine haber verir ve öğrencilerin veli nezaretinde evlerine gönderilmelerini sağlar.

Öğrencilerimize velinin bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şekilde ilaç verilmez.